Latvijas Ainavu arhitektūras projektu skatē NordBrik balvu saņem “zaļā pilsēta” – viesnīcas AC Hotel Riga skvērs.

Pirmo reizi Latvijā 2019.gada 13. septembrī notika ainavu arhitektūras projektu skate, kurā Latvijas Ainavu arhitektu balvas (LAABA) svinīgajā ceremonijā bruģa ražotājs NordBrik pasniedza savu īpašo balvu par projekta “Viesnīcas AC Hotel Riga skvērs” ideju un tās īstenošanu. Projekta autori ir SIA “Zala Landscape Architecture”, SIA “Arhis arhitekti” un SIA „Elmāra Daniševska birojs”. Šis projekts saņēma arī starptautiskās žūrijas apbalvojumu nominācijā “Projekti”, kategorijā „Ar ēkām saistīta publiskā ārtelpa”.

Viesnīcas priekšlaukums visai ierobežotā telpā, ko ieskauj apkārtējās Dzirnavu un Antonijas ielas Rīgā, ir ieguvis veiksmīgu un gājējiem, kā arī viesnīcas viesiem draudzīgu risinājumu, rodot vietu jauniem kokiem, zaļojošiem apstādījumiem un pat nelielam bērnu rotaļu laukumiņam.

“Prasmīgais ainavu arhitekta skatījums un nestandarta risinājumi ir tie, kas ļauj cilvēkiem justies ērti un arī pilsētvidē nezaudēt saikni ar dabu, tās materiāliem. Apskatot balvai izvirzītos daudzveidīgos projektus – dārzus, parkus, laukumus, skvērus, redzams, ka gandrīz katrā projektā lielāku vai mazāku lomu ieņem arī bruģakmens. Tomēr tieši ainavu arhitekts nosaka, kādās krāsās un rakstos bruģis iekļausies kopējā plānojumā,” pasniedzot balvu norādīja NordBrik valdes priekšsēdētājs Jevgēnijs Mihailovskis.

Nordbrik īpašā balva ir stiklā veidots mākslas darbs, kas simbolizē koku – ilglaicīgumu, dzīvību, radīšanu, kā arī akcentē koka lomu ainavā, sniedzot pamatīgumu, harmoniju un sasaisti ar cilvēkam draudzīgu vidi. Balvas autors – Artis Nīmanis, viens no atpazīstamākajiem latviešu stikla māksliniekiem, kurš šajā darbā attēlo savu skatījumu uz koka gadskārtu rakstu un stumbra veidolu, kas saplūst monolītā dzīvībā.

Ainavu arhitektūras iniciatīvu atbalstīšana dod iespēju ražošanas uzņēmumam iesaistīties apkārtējās vides telpas plānošanā, piedāvājot jaunus tehnoloģiskus risinājumus betona bruģa un sīkbetona produktu izstrādē.

Par LAABA balvu

Latvijas Ainavu arhitektūras balva tika pasniegta Latvijā pirmo reizi. Tā ir Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu labāko sasniegumu skate, kura tiek veidota kā laikmetīgs, nozares daudzveidībai atvērts pasākumu kopums. LAABA ceremonija norisinājās brīvdabā, Trijādības ielā 1, Klīversalas kvartāla sajūtu dārzos, Zunda krastā. Ceremonijā tika pasniegti diplomi un balvas LAABA 2019 dalībniekiem trīs nominācijās – ĀRTELPA, PERSONĪBAS UN PROCESI. LAABA visās nominācijās saņēma 81 pieteikumu. Laureātu noskaidrošanā darbus vērtēja starptautiskā žūrija.

Vairāk par pasākumu www.laaab.lv

Dalīties

Citas aktualitātes