AS «NordBrik» betona bruģa ražošanu uzsāka šī gada maijā. Investējot vairāk nekā 3,5 miljonus eiro, tika iegādāta bijušās rūpnīcas teritorija un ēka, veikta rūpnīcas modernizācija un iepirkti izejmateriāli.

Uzņēmums izveidojis arī pats savu laboratoriju. «Citi uzņēmumi bruģa pārbaudi veic citās laboratorijās un atbilde tiek saņemta tikai pēc divām nedēļām vai pat mēneša. Mēs to zinām jau nākamajā dienā – vai varam klientam vest šo preci, vai nē,» norāda AS «NordBrik» valdes priekšsēdētājs Gatis Liniņš.

Pārdomāts ražošanas process ļāvis sasniegt zemu brāķētās produkcijas rādītāju – aptuveni 1,5%. Šobrīd visi lielie pasūtītāji bruģim pieprasa piecu gadu garantiju,bet ierasts, ka tā ir divi gadi. «Mums ir jāgarantē kvalitāte. Ja ir problēmas, tad sertifikāciju var atņemt un tas nozīmē, ka uzņēmums turpmāk ražošanā nedrīkst piedalīties.»

Bruģa ražošanas procesā cilvēku darbs ir pavisam neliels, un to, kā aizstāt bruģa šķirotāju darbu nākotnē, uzņēmums jau atradis – ar lāzeriem tiek noskenēta virsma, ar sarkanu krāsu tiek iezīmēts brāķis un tad ar piesūcekni to noņem. Šādu tehnoloģiju uzņēmums ieviesīs nākotnē, jo arī lielajās bruģa rūpnīcās Vācijā ar rokām neviens nešķiro.

Rūpnīcas izveides procesā G. Liniņš saskāries arī ar nepilnībām Latvijas uzņēmējdarbības vidē: «Ir lietas, kuras nav tieši atkarīgas no paša uzņēmēja, ja runājam par darbaspēka pieejamību, nodokļu politiku un citām lietām, par ko ir jānes atbildība valstij. OIK mums ir liela problēma un mums nav īsti skaidrība, kā šis jautājums tiks risināts, jo mums ir liels elektrības patēriņš. Gatavojot biznesa plānu, mums bija jāsaprot kāds būs OIK apmērs».

Visu rakstu Ar bruģi dosies Skandināvijas virzienā lasiet 8.jūnija laikrakstā Dienas Bizness!

Raksts pārpublicēts no Dienas Bizness.

Dalīties

Citas aktualitātes